AM-BITS International взяла участь в розробці платформи warcrimes.gov.ua для документування воєнних злочинів

Наша команда з перших днів повномасштабного вторгнення не могла стояти осторонь під час початку російської навали, ми діяли в 3х напрямках:

  • Створення інструменту для фіксації воєнних злочинів
  • Захист критичної інфраструктури
  • Підтримка медіа

В перші дні війни наша команда спільно з ТОВ «Інтеграційні Технології» отримала запит від офісу Генеральної Прокуратури на розробку та впровадження інструменту для фіксації воєнних злочинів.  Так виникла інтелектуальна громадська ініціатива «IT Defends», яка поєднала представників AM-BITS International, Dataslab GmbH, ТОВ «Інтеграційні Технології» та фрілансерів, всі працювали спільно, швидко та на безоплатній основі.

Інженери та програмісти екстрено вивчали міжнародні приклади, вимоги та особливості реалізації подібних інструментів з метою якнайшвидше створити ефективний, зручний та безпечний для користування інструмент.

Найчастіше підтвердженням злочину служать фото та відео матеріали, зафіксовані свідками подій. На жаль, не всі зібрані матеріали можуть бути визнаними доказами в суді через порушення основних вимог до доказів: незмінність даних, повнота даних, локалізація, та наявність контактів свідка.

Для збору та зберігання даних ми протягом тижня розробили і розгорнули катастрофостійку, легко масштабовану та безпечну хмарну інфраструктуру. Для внесення даних свідками подій було розроблено вебсайт https://warcrimes.gov.ua, а також додатки RWC для IPhone та  Android.

WARCRIMES.GOV.UA

Ми збираємо лише дані, необхідні для верифікації контенту для використання в суді за міжнародними стандартами. Ми постійно балансуємо між зручністю користування та виконанням вимог, заповнюючи деякі поля автоматично, мінімізуючи обов’язкові поля, зберігаючи, водночас, всю необхідну інформацію. З метою убезпечення свідків, матеріали не зберігаються локально, і при перевірці телефона ворожими військовими, галерея залишається пустою.

Щоби зафіксувати воєнний злочин потрібно:
 Залишити інформацію про себе;

 Описати порушення, зазначивши точне місце та усі подробиці;

 Завантажити фото або відео докази.

WARCRIMES_ для IPhone


Усі надісланні дані надійно захищені та систематизовані.

Наразі платформа надає можливість кожному громадянину України зафіксувати воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються в Україні російськими військовими та парамілітарними організаціями з метою кримінального переслідування винних згідно з українським законодавством, в Міжнародному кримінальному суді у Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення. Наразі платформу передано Офісу Генерального прокурора з метою подальшої експлуатації.